فراخوان دریافت مقاله برای فصلنامه مطالعات راهبردی فرهنگ
نشریه «مطالعات راهبردی فرهنگ» از استادان دانشگاه‌، پژوهشگران و دانشجویان علاقه‌مند به حوزه‌های مطالعات راهبردی و میا‌ن‌رشته‌ای فرهنگ، برای انتشار مقاله‌های علمی، دعوت به همکاری می‌نماید. نویسندگان مقالات می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سامانه مجله به نشانی http://scsj.ricac.ac.ir مراجعه و در صورت نیاز در ساعات اداری با شماره 88919176 دفتر نشریات پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات تماس حاصل فرمایند.

مطالعه بیشتر

کسب رتبه «الف» سال 1400
به نام خدا دریافت کسب رتبه «الف» فصلنامه علمی «مطالعات فرهنگ - ارتباطات» را به مدیرمسئول،‌ سردبیر، اعضای هیأت علمی و سایر پژوهشگران ارجمند تبریک عرض می کنم.  رقیه مهری  مدیراجرایی نشریه

مطالعه بیشتر

تغییر شماره تماس دفتر نشریه
باسلام خدمت پژوهشگران ارجمند  شماره تماس دفتر نشریه به شماره مستقیم 88919176 - 021 

مطالعه بیشتر

فصلنامه «مطالعات فرهنگ-ارتباطات»،رتبه اول کسب کرد.
به گزارش روابط‌عمومی پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات، فصلنامه علمی پژوهشی «مطالعات فرهنگ-ارتباطات»، در آخرین ارزیابی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، موفق به کسب رتبه اول (Q۱) شد. پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) سامانه اطلاع‌رسانی علمی کشورهای اسلامی است که بر پایه معیارهای شاخص، به تجزیه و تحلیل و سنجش علمی ژورنال‌ها می‌پردازد. در این پایگاه، امتیاز عملکردی هر ژورنال در دسته‌بندی (Category) خود، براساس شاخصی به نام Q ارزیابی و رتبه‌بندی می‌شود. حرف اختصاری Q از کلمه Quartile گرفته شده که مجلات، با رده‌بندی آن از ۱ تا ۴، ارزشیابی می‌شوند. براین ...

مطالعه بیشتر

راه اندازی فصلنامه علمی «مطالعات راهبردی هنر» http://ssa.ricac.ac.ir/
پژوهشگاه  فرهنگ، هنر و ارتباطات به زودی فصلنامه علمی «مطالعات راهبردی هنر» را راه اندازی می کند.

مطالعه بیشتر

راه اندازی فصلنامه علمی «مطالعات راهبردی فرهنگ» http://scsj.ricac.ac.ir/
پژوهشگاه  فرهنگ، هنر و ارتباطات به زودی فصلنامه علمی «مطالعات  راهبردی فرهنگ» را راه اندازی می کند.

مطالعه بیشتر

استفاده از منابع نشریه مطالعات فرهنگ - ارتباطات
پژوهشگران محترم در هنگام تدوین مقاله ضروری است از منابع و مقالات نشریه «مطالعات فرهنگ - ارتباطات» استفاده شود.

مطالعه بیشتر

مراحل دریافت شناسه پژوهشگر
برای تهیه شناسه پژوهشگر،‌ در صورت عدم اطلاع می توانید وارد گوگل شوید و مراحل دریافت شناسه پژوهشگر را جستجو فرمایید.

مطالعه بیشتر

کارگاه مقاله نویسی
کارگاه آموزشی «مقاله‌نویسی‌علمی» با حضور دکتر علی منتظری در تاریخ دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۹۸(از ساعت ۱۰ تا ۱۳) در پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات برگزار می‌شود.  محورهای مهم این کارگاه عبارتند از: - آشنایی با انواع مقالات و مجلات مناسب و نحوه جستجو - ساختار علمی مقاله و نحوه نگارش قسمت‌های مختلف آن - نکات و تجربیاتی برای نوشتن یک مقاله خوب و بین‌المللی - روش‌های علمی نگارش قسمت‌های گوناگون مقالات علمی علاقمندان می‌توانند به‌صورت رایگان در این کارگاه شرکت کنند. هم‌چنین در پایان دوره برای شرکت‌کنندگان گواهی معتبر صادر خواهد شد.

مطالعه بیشتر

برگزیدگان دومین دوره جایزه پژوهش سینمایی سال 1397
((فرهنگ عامه و تاثیر آن در شکل گیری ژانر کلاه مخملی در سینمای ایران)) آقایان دکتر سیدعلی روحانی و پویان غفاری. ((برساخت معنایی زن روشنفکر خاص در سینمای ایران)) آقای دکتر احسان بابایی و خانم ساره امیری.

مطالعه بیشتر